Vabariigi Valitsus otsustas tänasel istungil volitada kultuuriminister Urve Tiidust allkirjastama riigi poolt SA Tartumaa TervisespordikeskusejaSA Tehvandi Spordikeskuse ühendamise üheks sihtasutuseks. Kultuuriministeerium on liitumist puudutava leppe algataja, asutajateks on ka Otepää vald ja Eesti Suusaliit.

Kahe sihtasutuse ühendamisel hakatakse Tehvandi spordikeskust, selle all tegutsevat Kääriku spordikeskust ja Tartumaa tervisespordikeskust juhtima ühtsetel alustel. „Üksteisele lähedal asuvate keskuste liitmisel tekib võimalus kolme keskuse tegevust ühiselt suunata, kasutada paremini masinaparki ja teadmiste pagasit. Võimalik on pakkuda kvaliteetsemat teenust ning vähendada dubleerimist nii teenuste, personali kui tegevuste puhul. Sellele aitavad kaasa ühtne turundus, raamatupidamine ja investeeringuplaanid,“ märkis asekantsler Tõnu Seil.

Sihtasutused pakuvad täna võimalusi võistluste korraldamiseks, treenimiseks ning tegutsevad ka harrastusspordi ja aktiivse puhkuse keskustena. Tehvandi spordikeskus on tuntud kui rahvusvaheliselt tunnustatud keskus professionaalsetele sportlastele ja spordiorganisatsioonidele. Seal on ka kõige kaasaegsemad tingimused võistluste läbiviimiseks. Sama sihtasutuse all tegutsev Kääriku spordikeskuses on aga parimad treeningvõimalused. Tartumaa tervisespordikeskus pakub spordisõpradele harrastus- ning aktiivse puhkuse veetmise võimalusi.

Sihtasutuste ühendamisel moodustatakse Tartumaa spordikeskuse juurde investeerimisnõukoda, kuhu kuuluvad lisaks Tehvandi esindajale Rõngu vallas Elva külje all asuva spordikeskuse asutajad. Nõukoda hakkab paika panema sihtasutuse edasisi plaane ja visioone. Kindlasti arutatakse nõukojas läbi laskespordiga tegelemise võimalused.Sihtasutusega Tartumaa Tervisespordikeskus seotud vara ja kohustused annab sihtasutus pärast ühinemist üle SA-le Tehvandi Spordikeskus. Uus sihtasutus alustab esialgse plaani järgi tööd 2014. aasta algusest.